Чому, власне, “Магія гідролатів”? Бо дистиляція – це магічний процес. З одного боку цей процес можна пояснити – нагрівання, випаровування, транспірація та конденсація, але з іншого боку ви лише задуймайтеся – ми екстрагуємо усю суть рослини. Молекули, які раніше знаходились у клітинах окремих частин рослини відкриваються нам в алхімічній сукупності, яку ми знаємо як гідролати.
Водний продукт дистиляції, гідрозолі несуть у собі леткі компоненти рослини. Термін гідролат, який не так давно був введений в ароматерапію Жанною Роуз, можна просто розбити на дві його частини. Гідро, що означає вода та лат, що означає молоко.
Хоча термін гідролат з’явився у 20 сторіччі, його створення має набагато довшу історію. Ми можемо знайти докази дистиляції, що датується тисячами років. І продуктам цього процесу придумували різні назви, такі як ароматичні води, трав’яні води, квіткові води.
Коли ви дистилюєте гідролат, ви можете стати свідком вивільнення різних нот аромату з плином часу. Перший дистилят часто буде мати більш різкий та сильніший аромат, бо містить більшу кількість ефірних олій. Фінальтний дистилят буде мати більш тонкі ефірні ноти.
Перший і останній дистиляти можна змішувати між собою за бажанням, так ви зберете повний спектр ароматів і повний дух рослини.
Гідролати як ароматичні ліки можна застосовувати різними способами. Найпоширеніші програми пропонуються для заспокоєння нервової системи, або для догляду за шкірою в аромакосметології.
Гідролати несуть в собі частинку душі рослини, яка при застосуванні єднається з вашою. Наступного разу, коли ви скористаєтеся гідролатом, зупиніться на мить та відчуйте тонкий аромат тієї рослини, з якої він виготовлений, і силу ефекту, якого він здатний завдати.