Ароматерапія як спосіб медитації

Автор: Aromafield Дата: 24.01.2023 Коментарі: 0

Ароматерапія як спосіб медитації

Щоденна практика медитації, доповнена використанням ароматерапії, інакше кажучи – ароматерапія як спосіб медитації, допомогла підтримати мій власний спокій, усвідомленість та витривалість. Хоча існує безліч систем та видів медитації, використання ефірних олій може стати відмінним доповненням до будь-якої практики. Ефірні олії можуть розпилюватися в кімнаті, де медитуєте, за допомогою різних типів дифузорів або вдихатися за допомогою базового методу інгаляції, помістивши пару крапель ефірних олій у долоні, притискаючи до обличчя та глибоко вдихаючи. Користь та ефект миттєві. І в залежності від вибору ефірних олій та їх терапевтичних властивостей аромат може викликати різні відчуття та настрій. (Нижче я поділюся списком рекомендованих ефірних олій для медитації та їх властивостями).

Ефірні олії в ароматерапії

Існує широкий спектр доведених переваг ефірних олій для медитації, таких як зменшення стресу та тривоги, підтримання кращого сну, підвищення рівня серотоніну, що відповідає за підняття настрою, за регулювання лімбічної системи, або активізація парасимпатичної гілки нашої нервової системи, що відповідає за відпочинок та спокій.  І це ще лише декілька прикладів.

Коли ви вдихаєте ефірну олію, молекули олії просуваються через ніздрі вгору по порожнині носа та через нюхові пластини, безпосередньо пов’язані з лімбічною системою та центрами емоційного контролю нашого мозку. З наших п’яти почуттів нюх – це орган почуттів, який підкоряється безпосередньо мозковому центру. Вдихання ефірних олій забезпечує потужний ресурс для забезпечення нашого емоційного, психічного та духовного благополуччя.

Практична аромотерапія як спосіб медитації

Влаштувавшись зручно, я спочатку очищаю свій простір навколо себе ефірною олією ладану, потім наношу на долоні ефірну олію ветивера, вироблену з рослинною олією, глибоко вдихаю її пару хвилин. Ароматичні ноти ветивера встановлюють зв’язок між моїми почуттями та підсвідомим тілом.

Переходячи до медитації, я починаю з двох-трьох усвідомлених вдихів і видихів, щоб повністю наповнити легені киснем, потім переходжу в звичний режим дихання легко і просто спокійно спостерігаю. Якщо виникають якісь думки, я їх повільно відпускаю. Закінчую свою практику подякою за свій ритуал медитації. Протягом 10-20 хвилин на день ця практика задає мій настрій на день, налаштовує моє тіло та розум.

Найкращі ефірні олії для ароматерапії як способу медитації.

Будь-яка ефірна олія може бути ефективною для допомоги в практиці медитації, це, зрештою, особисті смаки. Ось мої топ 5 ефірних олій, які рекомендую для цієї мети:

Ладан (Boswellia sacra) – ароматний профіль – це солодка чітка зелена текстура смоли з апельсиновим відтінком; має заспокійливі властивості, налаштовує на самосвідомість.

Шавлія (Salvia officinalis) – ароматний профіль гладкий, зелений, пряний перцевий аромат із камфорним підтоном; переваги – рятування від негативної енергії, застою думок.

Сандал (Santalum Spicatum) – ароматний профіль солодкий, гладкий, кремовий, деревний з освіжаючими легкими відтінками; переваги – концентрація, релакс, що підтримує психічні центри нашого мозку.

Ветивер (Vetiveria zizanioides) – ароматний профіль глибоко насичений, коренеподібний, смолисті ноти, трав’янистий аромат із димчастими відтінками; переваги – заземлення, умиротворення та центрування, укорінення нас у цей момент.

Іланг Іланг (Cananga odorata) – ароматний профіль насичено солодкий, схожий на цукерки, квіткові тони; переваги – це піднесення та підняття настрою.

Коментарі

Написати коментар

Є питання?

Надішліть своє питання через форму і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом