Гідролати – це кондесована пара, продукт парової дистиляції ефіроолійного рослинного матеріалу. Вони містять у складі природну мікроконцентрацію водорозчинних молекул ефірних олій. Справжні гідролати завжди мають природно кислий pH.
Слово гідролат походить від слів hydro, «вода», і late, від французького lait, «молоко». Коли гідролат вперше виходить із дистиллятора, звісно, в залежності від рослини, але дуже часто він має злегка молочний колір через кількість і характер різних рослинних компонентів і гідрофільних молекул ефірних олій.
Справжні живі гідролати не містять консервантів, води, стабілізаторів, ароматизаторів та інших домішок. Справжні гідролати навіть можна вживати внутрішньо перорально, якщо виробник є оператором харчового ринку та має відповідну реєстрацію та сертифікацію, як Aroma Fields.
Гідролат – це не більш м’яка версія ефірної олії і не побічний продукт дистиляції. Це абсолютно незалежний унікальний за своїм складом та властивостями продукт. Під час дистиляції в ефірну олію потрапляють виключно ліпофільні (ті, що люблять жир) молекули, а в гідролат потраляють виключно гідрофільні молекули (ті, що люблять воду) і вони ніколи не потраплять в ефірну олію. Окрім того, в гідролат потрапляють усі інші водорозчинні компоненти рослини. Тому ефірні олія і гідролат з однієї і тієї самої рослини – це два різні Всесвіти, хоча можуть мати і суміжні властивості.
Нажаль, 95% гідролатів в Україні – синтетична підробка або продукт сумнівної якості. Перш ніж придбати гідролат, варто переконатися у тому, хто виробник, чи є сертифікація, чи є протоколи та стандарти харчової безпеки. Якщо виробник чи продавець рекомендує використовувати гідролати лише зовнішньо в косметичних цілях, це перша ознака того, що гідролат не справжній і не чистий. Якщо виробник чи продавець радить використовувати гідролат внутрішньо, то переконайтеся, що він має відповідну сертифікацію та є зареєстрованим оператором харчовго ринку.
Що не є справжнім гідролатом?
Квіткова вода
Часто це вказує на підробку, коли виробник чи продавець усі свої гідролати називає квітковими водами. Термін квіткова вода не підходить справжнім гідролатам, оскільки гідролати виробляють не лише з квітів. А й з коріння, кори, голок, насіння, деревини, листя.
Вода з ароматизаторами
Замість виробництва гідролатів дуже часто беруть воду і ароматизують її штучними віддушками або краплями ефірних олій з емульгаторами для досягнення однорідної консистенції. Це теж популярний вид імітації гідролатів.
Гідролати з консервантами та домішками
Добре, коли інформацію про консерванти та домішки вказують на етикетці, але це не завжди так. Часто навіть справжні гідролати, що вироблені з рослин, консервують, щоб мінімізувати ризик псування і не говорять про це. Тому читайте етикетку, але пам’ятайте, що вона далеко не завжди вона відображає дійсність.
Ось таких інгредієнтів точно не має бути у складі гідролату: Sorbitan Caprylate, Propanediol, Benzoic Acid. Проте, зважайте, що ці складники виробник чи продавець може приховати і не вказати на етикетці.
Звісно, є ще дуже багато видів підробок або ж просто неякісно виготовлених гідролатів, де може бути порушена технологія чи санітарні норми, тому будьте обачними та довіряйте лише перевіреній якості!
Яка справедлива ціна гідролатів?
Ціна на гідролати визначається, переважно, цінністю рослинного матеріалу, часом, витраченим на переробку тієї чи іншої рослини в гідролат, рівнем експертизи майстра, технологією переробки, рівнем стерильності виробництва.
Тому ціна на гідролати в межах одного бренду не може бути однаковою. Якщо ви бачите, що всі гідролати одного бренду в одну ціну або в плюс-мінус одну ціну, це вказує або на підробку, або на недобросовісного виробника, які вводять в оману споживача. Наприклад, гідролат троянди не може коштувати так само, як гідролат лаванди, оскільки пелюстки троянди набагато дорожчі, їх потрібно в сотні разів більше, щоб добути якісний гідролат і, до того ж, справжній гідролат троянди потрібно зробити з якнайсвіжіжих пелюсток, щоб не втрати водорозчинні ефірні молекули, що мають потрапити в гідролат.
Висока ціна не завжди говорить про якість. В Україні, на жаль, зустрічається багато дорогих гідролатів, але при цьому вказане лише косметичне застосування в рекомендаціях, що відверто вказує на домішки, консерванти, підробку.
Надто низька ціна дуже часто говорить про підробку та синтетичний вміст.
Ціна на гідролати не є показником якості. Показник якості – це рекомендація до внутрішнього вживання та наявність відповідної сертифікації у відкритому доступі.
Як і які гідролати використовувати?
- для очищення, тонізації та зволоження шкіри обличчя (можна будь-який гідролат, який підходить саме вашій шкірі, але рекомендуємо купити гідролат ладана або безсмертника для такої цілі)
- як активатор для сухих, глиняних масок або убтанів (теж може бути будь-який гідролат, але наша порада купити гідролат ромашки)
- для ванни (рекомендуємо купити гідролат меліси для таких цілей)
- для зволоження та тонізації тіла після душу (радимо купити гідролат кориці)
- паровій ванночка для шкіри (для процедури радимо купити гідролат деревію)
- для паровий інгаляцій (наша рекомендація купити гідролат чебрецю для здоров’я дихальних шляхів)
- у компресах для очей (тут варто купити гідролат ромашки для зняття втоми з очей)
- для заморожених кубиків для протирання обличчя зранку
- для загоєння ран (найкращим вибором буде гідролат календули або безсмертника)
- як засіб після гоління (гідролат деревію)
- для проблемної шкіри (акне, розацеа тощо)
- від сонячних опіків (ідеально підійде гідролат лаванди)
- для інтимної гігієни (чудовим вибором буде купити гідролат троянди або неролі)
- у якості компресів для тіла (в залежності від терапевтичної цілі)
- від укусів комах (радимо купити гідролат календули, він ідеально заспокоює шкіру)
- як природній репелент (гідролат лемонграсу)
- для догляду за волоссям (гідролат м’яти та лемонграсу)
- після басейну та водних процедур (гідролат кориці)
- для полоскання ротової порожнини (найкраще підійде гідролат м’яти перцевої)
- для зволожувача повітря (радимо купити гідролат лемонграсу)
- для природної ароматизації простору (будь-який гідролат, що вам найбільше подобається за ароматом)
- для внутрішнього терапевтичного вживання (для роботи ШКТ рекомендуємо купити гідролат коріандра)
- як спрей для тканин (радимо купити гідролат м’яти)
- для прасування (будь-який гідролат, аромат якого вам до вподоби)
- для розпилення на текстиль (особливо перед сном радимо придбати гідролат лаванди)
Чому гідролати Aroma Fields?
- Нашу якість підтверджують українська (ДСТУ) та міжнародна сертифікація (ISO 9001:2015)
- Ми зареєстровані оператори харчового ринку, наші гідролати проходять регулярні лабораторна аналізи на харчову безпеку, вони дозволені до внутрішнього вживання в терапевтичних дозах за показаннями
- Ми дотримуємося санітарних стандартів, щоб усі гідролати були вироблені та розфасовані відповідно до протоколів харчової безпеки.
- У нас ви знайдете лише органічні гідролати, адже кожен гідролат вироблений з рослинного матеріалу, що жодного разу не оброблявся пестицидами.
- Ми дистилюємо гідролати на питній воді, яку добуваємо з власної свердловини глибиною 80 м та очищаємо в сучасній системі фільтрації, бо якість води, як і якість рослинного матеріалу, має архіважливе значення
- Ми принципово не використовуємо жодних консервантів, стабілізаторів та домішок, щоб ви були на 100% впевненими, що отримали живий, безпечний та ефективний продукт.
- Ми досліджуємо та ретельно вивчаємо органічну хімію рослинних екстрактів та розробили свою унікальну технологію виробництва
- Ми прозоро показуємо наші виробничі процеси та постійно вдосконалюємося