Щоденна практика медитації, доповнена використанням ароматерапії, допомогла підтримати мій власний спокій, усвідомленність та витривалість. Хоча існує безліч систем і видів медитації, використання ефірних масел може стати чудовим доповненням до будь-якої практики. Ефірні олії можуть розпилюватися в кімнаті, де мидитуєте, за допомогою різних типів дифузорів або вдихатися за допомогою базового методу інгаляції, помістивши пару крапель ефірних олій в долоні, притискаючи до обличчя і глибоко вдихаючи. Кристь та ефект миттєві. І в залежності від вибору ефірних олій та їх терапевтичних властивостей аромат може викликати різні відчуття та настрій. (Нижче я поділюсь списком рекомендованих ефірних олії для медитації та їх властивостями).

Існує широкий спектр доведених переваг ефірних олій для медитації, таких як зменшення стресу і тривоги, підтримка кращого сну, підвищення рівня серотоніну, що відповідає за підняття настрою, за регулювання лімбічної системи, або активізація парасимпатичної гілки нашої нервової системи, що відповідає за відпочинок і спокій. І це лише декілка прикладів.

Коли ви вдихаєте ефірну олію, молекули олії просуваються через ніздрі вгору по носовій порожнині та через нюхові владини, які безпосередньо пов’язані з лімбічною системою та центрами емоційного контролю нашого мозку. З наших п’яти почуттів нюх – це той орган чуття, який підпорядковуться безпосередньо мозковому центру. Вдихання ефірних масел забезпечує потужний ресурс для забезпечення нашого емоційного, психічного та духовного благополуччя.

Вмостившись зручно, я спочатку очищаю свій простір навколо себе ефірною олієї ладана, потім наношу на долоні ефірну олію ветиверу, робавлену з рослинною олією, глибоко вдихаю його пару хвилин. Ароматичні ноти ветивера встановлюють зв’язок між моїми почуттями та тілом з підсвідомістю.

Переходячи до медитації, я починаю з двох-трьох усвідомлених вдихів та видихів, щоб повністю наповнити легені киснем, потім переходжу до звичного режиму дихання без зусиль і просто спокійно спостерігаю. Якщо виникають якісь думки, я їх повільно відпускаю. Закінчую свою практику, дякуючи за свій ритуал медитації. Протягом 10-20 хвилин на день ця практика задає мій настрій на день, налаштовує моє тіло та розум.

Будь-яка ефірна олія може бути ефективною для допомоги в практиці медитації, це, зрештою, особисті переваги. Ось мої топ 5 ефірних олій, які рекомендую для цієї мети:

Ладан (Boswellia sacra) – ароматний профіль – це солодка, чітка зелена текстура смоли з апельсиновим відтінком; має заспокійливі властивості, налаштовує на самоусвідомлення.

Шавлія (Salvia officinalis) – ароматний профіль гладкий, зелений, пряний перцевий аромат з камфорним підтоном; переваги – позбавлення від негативної енергії, застою думок.

Сандал (Santalum Spicatum) – ароматний профіль солодкий, гладкий, кремовий, деревний з освіжаючими легкими відтінками; переваги – концентрація, релакс, підтримує психічні центри нашого мозку.

Ветивер (Vetiveria zizanioides) – ароматний профіль глибоко насичений, коренеподібний, смолисті ноти, трав’янистий аромат з димчастими відтінками; переваги – заземлення, заспокоєння та центрування, вкорінення нас у момент.

Іланг Іланг (Cananga odorata) – ароматний профіль насичено солодкий, схожий на цукерки, квіткові тони; переваги – це піднесення і підняття настрою.

 

Залишити коментар